IMDb’ye göre en popüler 30 film: Zirveyi kaptı


30. All of Us Strangers

2023

Yapım, günümüz Londra’sında neredeyse boş olan evinde bir gece tesadüfen günlük hayatının ritmini bozan gizemli komşusu Harry (Paul Mescal) ile karşılaşan Adam (Andrew Scott) adlı bir senaristin hikayesini anlatıyor.

29. Arıcı: Ölüm Kovanı

2024

Eski bir ajan olan Adam Clay, değer verdiği insanların bir dolandırıcılık planına kurban gitmesi üzerine intikam almaya karar verir. Dolandırıcıların daha büyük bir amaca hizmet ettiğini öğrenen Clay, bu işin kökünü kazımadan asla durmayacaktır.

28. Kod 8: 2. Kısım

2024

Özel güçleri olan insanların baskı gördüğü bir şehirde eski bir suçlu, yolsuz bir polisten korumaya çalıştığı genç için nefret ettiği uyuşturucu baronundan yardım ister.

27. Saltburn

2023

Oxford Üniversitesi’nde kendine yer edinmeye çalışan öğrenci Oliver Quick (Barry Keoghan) kendini, onu ömür boyu unutamayacağı bir yaz için eksantrik ailesinin geniş arazisi Saltburn’e davet eden çekici aristokrat Felix Catton’ın (Jacob Elordi) dünyasına çekilmiş buluyor.

26. Road House

2024

Filmde Florida Keys’teki bir barın güvenliğini devralan eski bir UFC dövüşçüsünün hikayesi anlatılıyor.

25. Love Lies Bleeding

2024

Film, hayalinin peşinde Vegas’a giden hırslı ve hevesli vücut geliştirmeci Jackie’ye (O’Brian) aşık olan münzevi spor salonu müdürü Lou’nun (Stewart) etrafında dönüyor.

24. Dolunay Katilleri

2023

Film, 1920’lerde Oklahoma’da petrol nedeniyle meydana gelen ve FBI’ın kuruluşuyla sonuçlanan Osage Kızılderili cinayetlerini konu alıyor.

23. Kötü Kızlar

2024

Hikaye, okulun yeni öğrencisi Cady Heron’un, okulun popüler kızı Regina George ve yardakçıları Gretchen ile Karen tarafından yönetilen “Plastikler” adlı elit popüler kız grubuna dahil olmasını anlatıyor. Ancak Cady, Regina’nın eski erkek arkadaşı Aaron Samuels’e aşık olmak gibi büyük bir yanlış adım atınca, kendisini Regina’nın hedefinde bulur.

22. The Idea of You

2024

Film, 40 yaşındaki Sophie’nin yaşadıklarına odaklanılıyor.

21. Aquaman ve Kayıp Krallık

2023

Güçlü bir düşmanla karşı karşıya olan Aquman, onu yenebilmek için Atlantis’in eski Kralı olan hapisteki kardeşi Orm ile ittifak kurmaya karar verir. İki üvey kardeş, krallıklarını koruyup, dünyayı büyük bir yıkımdan kurtarmak için bu süreçte anlaşmazlıklarını bir kenara bırakmak zorundadır.

20. The Strangers: Chapter 1

2024

Genç bir çift, yeni bir başlangıca doğru ülke çapında bir yolculuğa çıkar; ne yazık ki, Oregon’da izole bir Airbnb’de durmak ve üç maskeli yabancıya karşı dehşet dolu bir geceyi yaşamaktan başka seçenekleri yoktur.

19. Amerikan Romanı

2023

Monk, siyah eğlence dünyasının yorgun ve saldırgan klişelere bel bağlamasından bıkmış, hayal kırıklığına uğramış bir yazardır. Monk, iddiasını kanıtlamak için takma ad kullanarak kendisine ait tuhaf bir “Kara” kitap yazar. Bu kitap, onu ikiyüzlülüğün ve küçümsediğini iddia ettiği deliliğin kalbine sürükler.

18. Bir Düşüşün Anatomisi

2023

Fransız Alpleri’ndeki bir inziva evinde yaşayan bir ailenin fertlerinden birisinin evin balkonundan düşerek hayatını kaybetmesini ve ardından yaşanan dava sürecini takip ediyor film.

17. Wonka

2023

Film, dünyaca ünlü bir çikolata fabrikasının sahibi olan Willy Wonka’nın gençlik yıllarına, ilk maceralarına ve fabrikada çalışan Umpa Lumpalarla nasıl tanıştığına odaklanıyor.

16. Geride Kalanlar

2023

Film, Noel zamanı okulda gidecek yeri olmayan öğrencilere nezaret eden bir öğretmenin hikayesini konu ediyor.

15. Napolyon

2023

Film, Fransız İhtilâli sonrası çalkantılı günler yaşayan Fransa’da Napolyon’un sıradan bir askerden, Fransa İmparatoru’na kadar yükselişinin hikayesini konu ediyor.

14. Kod 8

2019

Nüfusun yüzde 4’ünün doğaüstü yeteneklerle doğduğu bir yerde bu özel insanlar milyarder veya süper kahraman olabilecekken ayrımcılıklarla karşı karşıya kalır. Gördükleri muamele sonucu yoksulluk içinde yaşamaya mahkum edilen insanlar suça yönelmeye başlar.

13. Madame Web

2024

Manhattan’da paramedik bir sağlık görevlisi olarak çalışan Cassandra, sezgi yetenekleri ile gelecekte olacakları görmeye başlar. Geçmişiyle ilgili ortaya çıkan gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırken, güçlü yeteneklere sahip olan üç genç kadınla bir ilişki kurar.

12. The Zone of Interest

2023

Auschwitz kampının yanında aileleri için ideal bir yaşam kurmaya çalışan kampın komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig’in hikayesini konu ediyor.

11. Ricky Stanicky

2024

“Ricky Stanicky”, çocukken yanlışlıkla bir komşunun evini yaktıktan sonra, olanlardan birini suçlayabilmek için Ricky Stanicky adında sahte bir arkadaş icat eden üç çocukluk arkadaşının hikayesini konu ediyor.

10. Senden Başka

2023

Senden Başka, birbirlerinden nefret etmelerine rağmen çıkarları için sevgiliymiş gibi davranan bir çiftin hikayesini konu ediyor.

9. Kung Fu Panda 4

2024

“Kung Fu Panda 4”, Kung fu sevgisi sadece doyumsuz iştahıyla eşleşen ünlü panda Po’nun Çin’deki maceralarını konu ediyor.

8. Oppenheimer

2023

Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanılan filmde, Julius Robert Oppenheimer’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolü gözler önüne seriliyor.

7. Argylle: Gizli Casus

2024

Film, kurgusal dünya ile gerçek dünya arasındaki çizginin bulanıklaştığı bir casus hikayesini konu ediniyor.

6. Damsel

2024

Yakışıklı bir prensle evlenen genç bir kadın, ateş soluyan bir ejderhaya kurban olarak sunulunca kendisini zorlu bir ölüm kalım mücadelesinin içinde bulur.

5. Dune: Çöl Gezegeni

1984

Frank Herbert’ın bilimkurgu klasiği romanından David Lynch tarafından uyarlanan film, çöl gezegeni Dune’u kontrolü altına almak isteyen 3 ırkın savaşını ve gezegen halkının beklediği mesih’in gelişini anlatıyor.

4. Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu

2024

Tek başına göreve çıkan yalnız bir astronot, görevin altıncı ayında gemisinde saklanan gizemli bir yaratığın yardımıyla evliliğindeki sorunlarla yüzleşir.

3. Zavallılar

2023

Genç bir kadın olan Bella, trajik bir şekilde ölür. Ancak sıra dışı bir bilim insanı olan Dr. Godwin Baxter beynini, bir bebeğin beyni ile değiştirerek onu hayata döndürür. Bexter’ın koruması altında olan Bella, etrafındaki dünyayı keşfetmek için kendini keşfetme yolculuğuna çıkar.

2. Dune: Çöl Gezegeni

2021

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor.

1. Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki

2024

“Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki”, ailesini yok edenlere karşı intikam savaşı başlatan Paul Atreides’in hikayesini konu ediyor. Paul Atreides, ailesini yok eden komploculara karşı bir intikam savaşı başlatır. Bu süreçte Paul, Chani ve Fremen’lerle güçlerini birleştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x